Thematisch werken met 6 tot 12 jarigen

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor schoolleiders.
  • Ruim 50 cursussen
  • Onbeperkt toegang
  • Praktijkgericht

Heeft een van je leraren een uitgesproken passie? Heeft een leerling een bijzondere leervraag? Speelt er iets opvallends in de buurt van je school? Of is er iets bijzonders gaande in de actualiteit? Wellicht kan dat een mooie start zijn om thematisch te gaan werken. Thematisch werken wordt vaak gezien als tijdrovend, waarbij leerdoelen uit het oog worden verloren, terwijl goed thematisch werken juist altijd doelgericht en inhoudelijk rijk is.

In deze cursus nemen Hadewijch de Doncker en Valerie Diels, beide lector aan Hogeschool Odisee te Brussel, je mee in waarom je zou kiezen voor thematisch werken en hoe je dit in de praktijk kunt toepassen. Ze illustreren dit aan de hand van verschillende praktijkvoorbeelden. Daarnaast krijg je als schoolleider tips over hoe je thematisch werken kunt stimuleren in je school.

Preview

Leerdoelen

Na afloop van deze cursus:

  • heb je je verdiept in de pijlers van thematisch werken
  • heb je kennis van verschillende manieren van thematisch werken binnen en buiten de zaakvakken
  • weet je waarom je als schoolleider zou kiezen voor thematisch werken
  • heb je kennis van de verschillende stappen die je kan doorlopen om een thema uit te werken
  • Weet je dat je via thematisch werken de leervragen van de kinderen, de passies van de leerkrachten en de te bereiken doelen met elkaar kunt verbinden

Auteur

  • Hadewijch de Doncker

    Hadewijch de Doncker is sinds 2010 lector Onderwijskunde aan de hogeschool Odisee in Brussel. Ze geeft les over thematisch werken, differentiatie, diversiteit in de klas en de rol van leraren als opvoeders. Naast het lesgeven heeft ze verschillende boeken geschreven: Thematisch Werken in de Basisschool voor 6-12 Jarigen (2023), Binnenklasdifferentiatie in de praktijk: Ieders leer-kracht realiseren (2019) en Talen op een kier: Talensensibilisering voor het basisonderwijs (2009).

  • Valerie Diels

    Valerie Diels heeft haar master in Pedagogische Wetenschappen afgerond aan de KU Leuven en is daarna aan de slag gegaan als lector Pedagogiek aan de hogeschool Odisee in Brussel. Naast haar werk als lector vervult ze ook de rol van onderzoeksmedewerker. In deze functie heeft ze bijgedragen aan verschillende onderzoeksprojecten binnen hogeschool Odisee, met name binnen de opleiding Orthopedagogie. Valerie Diels is tevens medeauteur van het boek Thematisch Werken in de Basisschool voor 6-12 Jarigen.

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor schoolleiders.
  • Ruim 50 cursussen
  • Onbeperkt toegang
  • Praktijkgericht