Werken in een verticale groep
Stap nu in
- Ruim 30 cursussen
- Onbeperkt toegang
- Praktijkgericht
In de kinderopvang wordt gewerkt met horizontale groepen (kinderen van dezelfde leeftijd) en verticale groepen (0 tot 4 jaar). Als gastouder heb je hier vermoedelijk minder keuze en daarom is het belangrijk om op de hoogte te zijn van de uitdagingen.
Werken in een verticale groep vraagt veel van jou als professional. Je hebt te maken met verschillende leeftijdsgroepen, en daardoor (hele) verschillende behoeften van de baby's, dreumesen en peuters. Als gastouder zul je dus veel moeten schakelen om de verschillende leeftijden effectief te bedienen.
In deze cursus staan we stil bij hoe je het verticaal werken kunt optimaliseren. We gaan in op de voor- en nadelen van verticaal werken en zoomen in op het omgaan met de jongste doelgroep. Je krijgt praktische houvast om het welbevinden van baby’s in een verticale groep (verder) te kunnen verbeteren en om jullie groepsruimte zo optimaal mogelijk te benutten. Tevens leer je hoe een vast ochtend- en eind van de dag ritueel jou kan helpen om je dag zo efficiënt (en leuk!) mogelijk te besteden.
Preview
Leerdoelen
Na afloop van deze cursus:
- ben je in staat het werken in een verticale groep te optimaliseren
- kun je de emotionele veiligheid van de jongste doelgroep waarborgen
- kun je gebruik maken van een 'ochtend-' en 'einde van de dag ritueel'
- kun je kritisch kijken naar de inrichting van jullie ruimte en ben je in staat hierin aanpassingen voor te stellen/te doen
Stap nu in
- Ruim 30 cursussen
- Onbeperkt toegang
- Praktijkgericht
