Praktijkgericht leren - haal meer uit je havoleerling
Stap nu in
- Ruim 135 cursussen
- Onbeperkt toegang
- Praktijkgericht
Op dit moment wordt op veel scholen de havo-opleiding gezien als ‘te cognitief-gericht’. Het nut en het doel van leren is voor leerlingen soms moeilijk te herkennen wat ten koste gaat van hun motivatie. De havoleerling heeft behoefte aan praktijkgericht leren. Hoe kun je onderwijs daar beter op aansluiten?
Met twee opties: meer competentiegericht onderwijs en het aanbieden van een praktijkgericht vak op de havo. Dit nieuwe vak is volop in ontwikkeling en gaat er komen. In deze cursus leer je hoe je je lessen nu al in kunt richten met competentie- en praktijkgericht leren, zodat zowel jij als je leerlingen straks voorbereid zijn op dit praktijkgerichte vak.
Wordt de havo aantrekkelijker door meer te focussen op praktijkgericht leren? Deze vraag en de vraag hoe je dat zou kunnen vormgeven wordt vanuit een kortlopend praktisch onderzoek belicht. Je leert meer praktijkgericht denken met als doel de motivatie van je leerlingen te verhogen.
Preview
Leerdoelen
Na afloop van deze cursus:
- weet je wat de opbrengsten zijn van een kortlopend onderzoek naar praktijkgericht onderwijs.
- weet je welke competenties belangrijk zijn om vorm te geven bij praktijkgericht onderwijs.
- kun je je lessen inrichten met competentie- en praktijkgericht leren.
- kun je meer praktijkgericht denken met als doel de motivatie van je leerlingen te verhogen.
- kun je bijdragen aan de implementatie van praktijkgericht onderwijs bij jou op school.
Stap nu in
- Ruim 135 cursussen
- Onbeperkt toegang
- Praktijkgericht